reklama

70. Grand Prix Macaa vyhrál junior Williamse, Luke Browning

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Do listiny vítězů obtížné Grand Prix Macaa jako Riccardo Patrese, Ayrton Senna, nebo Michael Schumacher dnes připsal své jméno 21letý Angličan Luke Browning. Formule 3 ovšem i při tomto klasikovi zůstala věrná moderním nešvarům a závod skončil nedůstojně za neutralizace…

Po startovním sprintu do první zatáčky (je na Giua-Circuitu hodně dlouhý) ubránil poleman Luke Browing (Hitech) vedení před trojicí Premy, Gabriele Minim, Dino Beganovicem a Paulem Aronem. Nervy tam za to ukázal pilot ze 2. startovní pozice, Alex Dunne: nezkušený Ir brzdil příliš pozdě a zavrtal svůj vůz do bariéry. Roman Staněk (Trident) se z 1. kola vrátil jako 18., jediné děvče v poli, Němka Sophia Flörschová byla výborná 12.

Ve 3. kole předjel Beganovic kolegu Miniho, jeho akce ovšem skončila na stejném místě a stejným způsobem, jak Dunneho faux-pas.

Po třetině závodu držel senzační Browning 1,3sekundový náskok na Miniho, za kterým jeli piloti MP-Racingu, Dennis Hauger a Mari Boya. Roman Staněk postoupil na 16. místo.

Největší nehodu závodu přestál v 8. kole Estonec Paul Aron. V horní úzké části dráhy skončil ve svodidle tak brachiálně, že se od jeho vozu oddělila zadní náprava s převodovkou. Monopost, který pilot dokázal opustit nezraněn, začal hořet. Za ním lehce havarovali ve snaze o vyhnutí Wurz s Martim a jízda musela být přerušena.

Po 30minutovém úklidu dráhy a opravě svodidel, musela o vítězi 70. GP Macaa rozhodnout druhá část na 4 kola. Browning opět udělal vše správně a zůstal těsně před rychlým Haugerem v čele. Kvůli nehodě Nikoly Tsolova se ovšem opět neutralizovalo. Odstranění Bulharova vozu bohužel trvalo tak dlouho, že podnik skončil nedůstojně za Safety-Carem.

Na bledého Miniho zbylo před Boyou a Martim jen 3. místo. Následovali piloti z F2 Verschoor, Hadjar a Maloney. Roman Staněk se s okruhem spřátelil příliš pozdě a dojel 12.

Přesvědčující demonstraci svého talentu odvedla vedle vítěze Browninga především jedenáctá Flörschová. V první části závodu dokázala beze všeho držet tempo vítězů F2 Maloneyho a Verschoora. Bez přerušení by pravděpodobně dojela v top10. Její výkon v Macau byl nejlepším „dívčím představením“ v monopostech sezony 2023.

Výsledek F3-Grand Prix Macao 2023:

1. Luke Browning, Hitech

2. ennis Hauger, MP

3. Gabriele Mini, Prema

4. Mari Boya, MP

5. Pepe Marti, Campos

6. Richard Verschoor, Trident

7. Isack Hadjar, Hitech

8. Zane Maloney, Carlin

9. Oliver Goethe, Campos

10. Laurens van Hoepen, ART

11. Sophie Flörsch, Van Amersfoort

12. Roman Staněk, Trident

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama