reklama

ADAC-GT-Masters: Hockenheim je Lambo-Land!

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Předposlední podnik šampionátu ADAC-GT-Masters přilákal do chladného ale prosluněného Hockenhjeiumu krásné pole 28 vozů GT3. Zatímco patřila sobota jasně vozu Grasser-Lamborghini jezdců Bortolottiho a Mapelliho, prosadil se v neděli sesterský vůz stejné stáje s Pererou a Ineichenem v kokpitu. Hockenheim italské značce prostě svědčil. Před závěrečným podnikem sezony mají realistické naděje na titul ještě tři posádky.

Sobota:  Ve znamení zuřivého býka

Dění na absolutní špičce sobotního závodu je rychle popsáno: Výborný jiřní Tyrolák Mirko Bortolotti postavil zelený Lamborghini Huracan rakouské stáje Grasser na pole-position, ležíc na prvním místě ho v závodě předal hostujícímu spolujezdci Mapellimu a Ital s ním dojel pro čisté vítězství. Bortolotti se tím vrátil mezi adepty na titul mistra.

Také pozice za nimi se – napříč minimálním odstupům – příliš neměnily. Druhým místem si ze druhého startovního místa pro důležité body dojeli lídři celkového hodnocení Mies a Feller (Land Audi R8) a třetí dojel SSR-Porsche 911 Ammermuellera s Jaminetem. Jen na čtvrté místo tentokrát stačili Engel/Stolz, čímž jejich bodový odstup na Miese s Fellerem vzrostl na 12.

Úspěšnou sobotu pro štýrský tým Gottfrieda Grassera podtrhli i gentlemani Ineichen s Perereou na 6. a mladí Zimmermann se Sassem na 8. místě – tři „zuřiví býci“ mezi top8: páni od Lamborghini jistě měli radost. 

Výsledek sobota:

1. Bortolotti/Mapelli, Grasser-Lamborghini

2. Feller/Mies, Land-Audi

3. Jaminet/Ammermueller, SSR-Porsche

4. Stolz/Engel, TokSport-Mercedes

5. Owega/Niederhauser, Phoenix-Audi

6. Ineichen/Perera, Grasser-Lamborghini

Neděle: Gentleman Ineichen ve stylu profíka Perery

Show vozů Lamborghini Huracan pokračovala i v nedělní kvalifikaci – bohužel ne se „správným vozem“: Na pole position totiž zajel Franck Perera, zatímco Mapelli kvalifikoval jedničku Bortolottiho jen na 16. pozici. Ani ostatním špičkovým posádkám soboty se ovšem moc nedařilo: Mies zajel jen 12. čas, Ammermueller pouze 13. Tak tedy znovu šance pro Engela se Stolzem na 6. místě..?

Dřívější formulová naděje Perera odstartoval perfektně a vedl i když po polovině závodu nastala fáze výměn pilotů. Triu Mercedesů s Buhkem, Engelem a Gounonem při tom Francouz již ujel témeř o 5 sekund. Hned za nimi se držel Land-Audi Christophera Miese.

Gentlemen-driver Rolf Ineichen převzal svůj Grasser-Lambo od rychlejšího Perery přirozeně velmi pozdě – až 25 minut před koncem. Švýcarovým úkolem nyní bylo, udržet se v čele před dravými mladíky Marciellem, Stolzem a Walilkou, kteří teď Mercedesy převzali. Ke skupině „lovců“ se přidal i Engelhartův porsche. Soustředěný Ineichen si vedl dobře. 10 minut před koncem měl na Raffaela Marciella, který ještě nedávno platil za budoucího pilota Ferrari-F1, pořád ještě časový polštář 3 vteřin. 

Překvapit se Ineichen nenechal ani po zbytek závodu a dojel značce Lamborghini pro druhé vítězství víkendu. 3. místo Stolze a 6. pozice Riccarda Fellera znamenají, že v celkové tabulce vedou před finálem na Nürburgringu Feller s Miesem již jen o 4 body před Engelem a Stolzem. Ammermüller s Jaminetem následují se ztrátou 17 bodů – na velký sportovní víkend v pohoří Eifel za dva týdny je tedy zaděláno.

Výsledek neděle:

1. Ineichen/Perera, Grasser-Lamborghini

2. Marciello/Buhk, Landgraf-Mercedes

3. Stolz/Engel, TokSport-Mercedes

4. Engelhart/Preining, KUS-Porsche

5. Walilko/Gounon, Zakspeed-Mercedes

6. Pereira/Eriksson, KUS-Porsche

Text a foto: Roman Klemm

 

reklama

reklama
reklama
reklama