reklama

ADAC-GT-Masters: Mezi dunami Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Po německém Oscherslebenu a rakouském Spielbergu absolvovalo ADAC-GT-Masters svůj třetí podnik sezony 2022 v nizozemském Zandvoortu. Z přímořského autodromu uprostřed písečných dun si vezly zlaté poháry dvakrát vozy Lamborghini připravené švýcarským týmem Emila Freye.

Sobota: První triumf pro Wisshofera s Lappalainenem

ADAC-GT-Masters se letos bohužel musí obejít bez české účasti a bez podniku v Čechách. Nejlepší sobotní kvalifikace byl rakouský pilot Frey-Lamborghini, Mick Wishofer. Na pestrém gridu mu následovali Jan Marchalkowski (ZVO-Mercedes), Jannes Fittje (ID-Porsche), Ezequiel Perez (Madpanda-Mercedes) a Jusuf Owega (Land-Audi) – ano, hledat na špičce velká jména bylo dost težké…

Startovalo se na vlhké trati a byl to Perez, kdo pojal první průjezd obávanou Tarzanovou zatáčkou nejlépe, zatímco Marschalkowski dokázal havarovat již v zahřívacím kole! Po prvním kole tedy vedl jeho Perezův Mercedes před Wishoferem, Fittjem a Eastalent-Audi Simona Reichera. Lídr ale přesto neměl šanci: na bleskově osychající trati riskoval start na pneumatkách do deště a propadl se brzy polem. Wisshofer si poté vzpoměl na svou dopolední formu a vůz předal o poločas závodu svému kolegovi Konsta Lappalainenovi s obřím náskokem 7s na Rutronik-Audi Dennise Marschalla, jenž převzal od Kima Schramma.  Za nimi ovšem vyvíjeli tlak Norbert Siedler a úřadující šampion Ricardo Feller.

Finský jezdec přesto dovedl italský vůz švýcarského týmu bez problému k velkému prvnímu vítězství, i když s náskokem pouhých 13 desetin. Ani na pozicích bezprostředně za ním nedošlo ke změnám pořadí.  

Výsledek ADAC-GT-Masters – sobota:

1. Wisshofer/Lappalainen, Frey-Lamborghini

2. Marschall/Schramm, Rutronik-Audi

3. Siedler/Reicher, Eastalent-Audi

4. Feller/Owega, Land-Audi

5. Fittje/Evans, ID-Porsche

6. Gueven/Engelhart, Joos-Porsche

Neděle: Jack Aitken s prvním zlatým pohárem GT-Masters

Také na pole-position druhého závodu víkendu stál Lamborghini Hurracan stáje Emil Frey Racing – tentokrát ji ovšem zajel náhradník Williamsu-F1, Jack Aitken. Start vyšel Anglo-Koreáncovi výborně. Z prvního kola se vrátil na špičce před Italem Drudim (Car Collection Audi) a Turkem Guvenem (Joos-Porsche).

Pořadí na špičce poté zůstalo až do pit-stopů beze změny. Výborně naladěná bývalá hvězda F2 Aitken předal svůj Lambo „dvojníkovi Alonsa“, Albertovi Costovi Balboovi a ten ho zkušenou rukou dovezl vítězně před cílovou čáru. Druhý dojel domácí pilot: „Verstappenův kamarád“ Thierry Vermeulen převzal od Drudiho a nenechal si tuto šanci ujít. Christian Engelhart ztratil 3. místo defektem v posledním kole…

Šampionát bude pokračovat – snad závody se zajímavějším průběhem – začátkem srpna na Nürburgringu.

Výsledek ADAC-GT-Masters – neděle:

1. Aitken/Costa Balboa, Frey-Lamborghini

2. Vermeulen/Drudi, Car Collection-Audi

3. Perera/Rougier, Frey-Lamborghini

4. Zimmermann/Mies, Land-Audi

5. Sturm/Müller, Allied-Porsche 6. Schramm/Marschall, Rutronik-Porsche

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama