reklama

BOSS GP v Hockenheimu: Na Gerstlův Toro Rosso ani Pizzonia nestačil

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Ke svému druhému podniku sezony 2023 přicestovala karavana BOSS GP v podobné sestavě, jako k prvnímu víkendu roku do Le Castelletu: technické připravenosti 16 vozů se dalo málo vytknout, chronický nedostatek monopostů F1 tento seriál ale poněkud ochuzuje.

Mimo senzačního Ingo Gerstla a jeho neporazitelného Torro Rosso TR1 měl monopost Grand Prix k dispozici jen domácí Ulf Ehninger, jeho Benetton-Judd ovšem na Rakušana ztrácel kolem 10s na kolo. Ze sportovního hlediska tedy hodně záviselo na formě bývalého jezdce F1 Antonia Pizzonii, který letos slaví návrat do kokpitu monpostu v Dallaře-Gibson týmu HS. O souboje na trati se měly tradičně postarat především Dallary GP2, mezi kterýmu vládla větší vyrovnanost.

1. závod: Projížďka za Safety Carem

Kvalifikaci ovládl Gerstl  zcela jasně a protože tato formule startuje rozdělena do tříd, měl jeho Toro Rosso s mnohem pomalejším benettonem Ehningera lehkou hru. Za nimi se po startu za výborným Pizzoniou seřadily  Dallary GP2 Simone Colomba, Marca Ghiotta, Checca Malavasiho a Andrease Fiedlera. Brzy se ovšem neutralizovalo: odstranění Seiboldova vozu (havaroval v poslední zatáčce) trvalo tak dlouho, že se závodilo již jen pět minut… V tomto čase stačil Pizzonia několika rychlými koly vyzvednout svou třídu, která zdaleka převyšuje zbytek pole, ohledně pořadí si místa ale prohodili jen Malavasi s domácím Florianem Schnitzenbaumerem.

Výsledek sobotního závodu:

1. Ingo Gerstl, Torro Rosso-F1

2. Ulf Ehninger, Benetton-F1

3. Antonio Pizzonia, Dallara-WS

4. Simone Colombo, Dallara-GP2

5. Marco Ghiotto, Dallara-GP2

6. Andreas Fiedler, Dallara GP2

2. závod: Že by Pizzonia ohrozil vůz F1?

Neděle se pak přeci jen stala sportovním „šmankerlem“ – i když možná jen na oko. Na čele se sice jako obvykle usadil Gerstl, motivovaní Pizzonia a Colombo ale předjeli nedisponovaného Ehringera ještě v prvním kole. Bývalý jezdec Jaguaru a BMW-F1 si pak troufl i na mnohem rychlejší vůz Toro Rosso a ve 3. kole ho skutečně předjel!  Něco takového Ingo Gerstl asi již dlouho nezažil… Rakušan dokázal rychle kontrovat, než se neutralizovalo: Malavasi šel v předposlední zatáčce do hodin a při tom ho ztrefil Schnitzenbaumer. Pizzonia byl opravdu rozjetý a hned po re-startu Gerstla opět s úspěchem atakoval. Brazilec poté na čas vedl, koncem své jízdy ale Gerstl přeci jen naplno vybalil potenciál vozu a vyhrál. 

Ve třídě Formule Light se v obou závodech prosadil Henry Claisnitzer, pilot ze saska, který letos ovládl úvod sezony na Autodromu v Mostě.

Výsledek nedělního závodu:

1. Ingo Gerstl, Torro Rosso-F1

2. Antonio Pizzonia, Dallara-WS

3. Simone Colombo, Dallara-GP2

4. Marco Ghiotto, Dallara-GP2

5. Marc Faggionato, Dallara-GP2

6. Alexander seibold, Dallara-GP2

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama