reklama

Caio Collet vítězem kraťoučké sprintové frašky F3 ve Spa

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Za velmi obtížných kluzkých podmínek vyhrál sobotní sprint F3 v Belgii Caio Collet. V neutralizacemi na pouhých 5 ostrých kol zkráceného „závodu“ se pilot Van Amersfoort Racingu prosadil před Taylorem Barnardem a Paulem Aronem. Výborně si vedla Sophia Flörschová z PHM Racingu by Charouz: dojela na dobrém 14. místě.

Dle pravidla obráceného výsledku nejlepších 12 ze včerejší kvalifikace směl z první pozice na startu vyrazit za začínajícího deště Hugh Barter (Campos) před Paulem Aronem (Prema) Taylorem Barnardem (Jenzer) a Caio Colletem (Van Amersfoort).  Pole přesto vsadilo na hladké slicky. Do vlhké a úzké vracečky La Source dosprintoval Barter jako první po průjezdu mokrým Radillonem ho ale předjeli ke všemu odhodlaní Taylor s Colletem. V rychlém Blanchimontu se pak Collet dokonce probojoval na první pozici. Hned na to se kvůli nehodě Montoyi s Villagomezem neutralizovalo. Flörschová z PHM Racingu by Charouz mezitím postoupila na 20.místo, kolegové Faria a Shin drželi pozice 23 a 25.

Z beztak zkráceného závodu (jen 12 kol) přišli jezdci (kvůli vozu, který byl odstaven na naprosto bezpečném místě) o dvě kola, než mohla kluzké honička pokračovat. Již v přespříštím kole všem kolidovali Marti s Minim. Španěl se poté neopatrně vrátil na trať právě v okamžiku, když kolem jel Izraelec Cohen. Následovala nehoda, která mohla skončit tragicky. Marti, jeden z největších gentlemanů paddocku se poté ani nestačil omlouvat…

Za další neutralizace a s pouze dvěma koly v ostrém tempu dobyli jezdci poloviny sprintu. Collet vedl před Barnardem a Aronem, Bortoleto byl 10. a Flörschová „s citem ženy pro kluzkou trať“ senzačně 14. 

Poté se závodilo zase jen necelá 3 kola, než Bortoleto po kontaktu s Beganovicem nešikovně odstavil svůj monopost. Znovu se neutralizovalo, přičemž začalo silně pršet a celá přihlouplá fraška skončila průjezdem cílem za vodícím vozidlem.

Collet „triumfoval“ před Barnardem a Aronem, Bortoletův soupeř v celkové tabulce O´Sullivan bral dobré body za 4. místo. Sophia Flösrchová se zralým výkonem postarala 14. místem o jeden z nejlepších výsledků PHM Racingu by Charouz sezony 2023.

Do nedělního závodu vyrazí vozy F3 v 8:30h – snad se opravdu závodit bude…

 Výsledek sprintu F3 ve Spa-Francorchamps:

1. Caio Collet, Van Amersfoort               

2. Taylor Barnard, Jenzer           

3. Paul Aron, Prema

4. Zak O´Sullivan, Prema

5. Jonny Edgar, MP                 

6. Franco Colapinto, MP

7. Hugh Barter, Campos

8. Nikola Tsolov, ART

…                  

14. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz

18. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz  

23. Woohyum Shin, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama