Českovražedný boj vyhrála Plíšková, Halepové může překazit cestu na trůn

Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Byl to velmi očekávaný souboj, který však nakonec možná nepřinesl až takové drama. Řeč je o čtvrtfinále tenisového turnaje v Miami, kde se utkaly Karolína Plíšková a Markéta Voundroušová. Jasně lepší byla nakonec první jmenovaná. Na cestě do finále ji teď čeká jedna z nejtěžších překážek na okruhu WTA.

Třetí kolo i osmifinále bylo pro fanoušky Karolíny Plíškové pořádným náporem na nervovou soustavu. Češka vždy zápasy otáčela a na kurtu trávila více času, než si sama přála. Čtvrtfinále s krajankou byl však úplně jiný příběh. Jedinou komplikací byl vstup do druhého setu, Plíšková prohrávala už 0:3 a vypadalo to na další dlouhé drama. To se nakonec nekonalo, celý zápas trval 80 minut a Plíšková tak po vítězství 6:3 a 6:4 snad ušetřila trošku sil. Budou se jí rozhodně hodit.

V boji o postup do finále ji totiž čeká Rumunka Simona Halepová, která touží po tom, aby znovu usedla na světový tenisový trůn. Ale také Plíšková má o co hrát. Kromě titulu a finanční injekce už teď ví, že v novém vydání žebříčku bude nejhůře čtvrtá. Pokud by postoupila do finále, určitě by přeskočila také Petru Kvitovou a patřila by jí pomyslná bronzová příčka. Dosáhla-li by na titul, ještě o jedno místo by si polepšila. Přitom Plíškovou straší tréninkový zápas před turnajem v Miami, když od Halepové dostala nepopulárního kanára. „Horší už to tedy být nemůže,“ glosovala s úsměvem Karolína. No, tak uvidíme…