Čeští fotbalisté letí do pekla: Na Balkán s vlastním kuchařem i ochrankou

Českou fotbalovou reprezentaci čekají další dva díly kvalifikačního boje o postup na EURO 2020, které poprvé v historii hosti třináct zemí. Přesto, že Češi mají skupinu dobře rozehranou, následující balkánská mise bude nejen prověrkou fotbalového umění, ale také bobříkem odvahy.

Pár hodin letu a čeští fotbalisté se ocitnou v pekle. Už v sobotu „naši“ nastoupí proti Kosovu. V zemi plné temperamentních a horkokrevných obyvatel stále platí, že pro ránu nikdo nejde daleko. Peklo se čeká i přímo na stadionu. Kameny, láhve či zapalovače létající na hřiště nejsou ničím neobvyklým. Nedá se předpokládat, že by všech čtrnáct tisíc lidí v hledišti sekalo latinu a chovalo se disciplinovaně. Mírumilovní beránci tak budou spíše výjimkou.

Kuchař jako součást týmu
Češi jsou na to ale připravení, dobře vědí do čeho jdou. A pro všechny případy bude hráče na každém kroku doprovázet profesionální ochranka na podobné případy vycvičená. Ta se jistě bude hodit i v rámci druhé balkánské zastávky v Černé Hoře, kterou český nároďák doma porazil 3:0.

O tom, že v zemích bývalé Jugoslávie může číhat ledacos včetně nepříjemných překvapení na stole svědčí i fakt, že si Češi na cestu „přibalili“ i vlastního kuchaře. To ale není nic neobvyklého, o hvězdných manýrech nemůže být řeč. Drtivá většina reprezentačních týmů postupuje stejně. Důvod je jednoduchý – hráči mají nějaké návyky, které se často mohou někomu „zvenku“ jen složitě vysvětlovat.

O úspěchu rozhodují maličkosti
S vlastním kuchařem je zkrátka všechno tak nějak jednodušší a plynulejší. V některých případech si týmy vozí například i vlastní pitnou vody, to ale tentokrát nutné nebylo.

Abychom si ale nemysleli, že jsme něco víc, tak je třeba připomenout, že i v případě zápasů v České republice si „velké“ týmy k nám vozí kuchaře a vlastní jídlo. Manchester City, Barcelona, AC Milán a další, ti všichni nechtěli nic ponechat náhoda. I toto už patří k dnešnímu fotbalu, kde o úspěchu rozhodují naprosté maličkosti.

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno