Reddit
Telegram
WhatsApp

Jak už se stalo v koronavirem poznamenané sezóně F1 tak trochu pravidlem, po Rakousku se i na Silverstone pojede druhý víkend po sobě. Součástí programu v rámci Velké ceny k 70. výročí MS F1, jak zní oficiální název, budou samozřejmě i doprovodné šampionáty F2 a F3 s českým týmem Charouz Racing System.

Uplynulý víkend byl pro českou stáj na bývalém vojenském letišti velmi úspěšný. Louis Delétraz si totiž dojel pro druhé umístění na stupních vítězů v sezóně, když dojel ve sprintu třetí. A pokud se k tomu ještě přidají body za šesté místo ze sobotního hlavního závodu, je z toho pro Švýcara průběžné sedmé místo v seriálu. Elitní pětku má na dohled a při dobré konstelaci sportovních hvězd se do ní rodák z Ženevy klidně může posunout už po závodech ve Velké Británii. „Záležet bude na kvalifikaci, to je vždycky základ. Když se povede, můžeme na ní stavět,“ uvědomuje si Delétraz, který na této trati loni dojel druhý ještě v barvách Carlinu.

Charouz Racing System má s okruhem v Silverstone celou řadu zkušeností a tudíž také dat, což by mohlo pomoci k perfektnímu vyladění obou vozů. Těžit by z toho mohl i Pedro Piquet, který se zlepšuje každým závodem. Přesto na své první body ve formuli 2 stále čeká. Zejména minulý víkend však ukázal, že je jen otázkou času, kdy se ve výsledkové listině některého ze závodů objeví mezi nejlepšími piloty. „Body už byly opravdu blízko. Chybí jen kousek,“ má jasno Brazilec.

Jak si nejen jezdci českého týmu povedou, můžete sledovat v sobotu od 16.45 na stanici Sport1. Nedělní sprint je pak na programu od 11. hodin na Sport2.