reklama

Fantazie Charouz Racing System v Imole: Fittipaldi skončil druhý, další body zařídil Beckmann

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Český tým v šampionátu FIA F2 odjíždí z italské Imoly spokojený. Enzo Fittipaldi zařídil pro Charouz Racing System parádní druhé místo a tedy první stupně vítězů letošní sezóny. Pro další body si v hlavním závodě dojel navrátilec do stáje David Beckmann. Fittipladi tak konečně potvrdil potenciál, který ukázal v testech i v úvodních podnicích roku. Skvělým výsledkem také tým oslavil nové partnerství s Rockaway.

Víkend přitom pro mladého Brazilce nezačal nejlépe. V kvalifikaci měl sice dobré tempo, v našlapaném pořadí ale doplatil na problémy s pneumatikami, které měl už během tréninku. Do sprintu tak odstartoval až z patnáctého místa. I když se během závodu posunul na konečnou dvanáctou příčku, nic nenasvědčovalo tomu, že v hlavním závodě předvede parádní představení, které ho nakonec posune až na „bednu“. Ovšem nutno říct, že naprosto po zásluze. Enzo si skvěle poradil s několika soupeři a když se k tomu přidala bezchybná strategie týmu, úspěch byl na světě. 

Pozitivní představení má za sebou i navrátilec David Beckmann. V kvalifikaci zajel devátý nejrychlejší čas, ovšem hned po startu sprintu musel ze závodu po nezaviněném kontaktu se soupeřem odstoupit. V hlavním závodě měl sice problémy s motorem, ale i díky pomoci inženýrů perfektně zvládl finiš a dojel osmý.

V pořadí jezdců poskočil Fittipaldi na desáté místo, když má dohromady osmnáct bodů, Beckmann je se čtyřmi bodíky devatenáctý. Charouz Racing System je devátý v pořadí týmu, připsal si dvaadvacet bodů. Další díl FIA F2 je na programu v Španělsku, na okruhu Barcelona-Catalunya se pojede 20. až 22. května.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „V první řadě přeji zraněnému Cemovi, aby se brzy uzdravil. Konečně vidíme, že se naše tvrdá práce vyplácí. Za tým i oba jezdce jsem moc šťastný, od začátku jsme věděli, že máme potenciál být mezi top 10. V kvalifikaci i ve sprintu jsme měli trochu smůlu, v neděli ale Enzo zajel úžasný závod a získal své první, nutno říct že zasloužené, pódium. Také David odvedl dobrou práci, měl velmi málo času na rozkoukání. O to více je osmé místo cenné. Z Imoly tak odjíždíme s dobrým pocitem. Rád bych také poděkoval Rockaway za to, že se připojili k našemu týmu a byli součástí skvělého víkendu. V Barceloně na to chceme navázat.“

Enzo Fittipaldi vysvětlil: V kvalifikaci jsme měli opravdu silné tempo, dlouho jsme byli mezi nejrychlejšími pěti. Pak jsem ale měli problémy s pneumatikami, což konečný výsledek ovlivnilo. Sprint se mi úplně nepovedl, o to více jsem si to vynahradil v hlavním závodě. Auto bylo neuvěřitelně rychlé. Jsem nesmírně šťastný za své první pódium ve Formuli 2. Tempo jsme měli vážně silné. Celkově skvělý víkend, v Barceloně budeme pokračovat.

David Beckmann uvedl: „V první řadě jsem opravdu šťastný, že jsem mohl v Imole být, chci poděkovat týmu za tuto příležitost. Po kvalifikaci jsem byl spokojený i smutný, protože jsme získali dobrý výsledek. Zároveň jsem věděl, že máme na víc. Ve sprintu jsem byl bohužel v balíku několika jezdců, v první zatáčce došlo ke kontaktu a byl konec. Škoda, věřil jsem v dobrý výsledek. V hlavním závodě jsme měli na začátku problémy, ale během safety car jsme o všem několikrát hovořili, probrali jsme i strategii, což bylo od našeho týmu výborné. Nakonec se povedlo získat nějaké body, jsem rád za celý tým i Enza.“ 

 

Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama