reklama

Foto Story Formule 3 na Hungaroringu: „Možná z Tebe bude za 2-3 roky žena jezdce Formule 1…“

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Devatenáctiletý Gabriel Bortoleto na sebe poprvé výrazněji upozornil minulý rok ve Formuli Regional. Dokázal bojovat o vítězství jednotlivých závodů a v celkovém hodnocení skončil šestý. Podobně jako jeho rivalové Beganovic, Aron, Mini a Boya poté postoupil do Formule 3, kde se od něj neočekávaly zázraky. Bortoleto, kterého ke tratím doprovází půvabná přítelkyně, ovšem právě v této třídě zázračně rozkvetl.

Úvodem roku vyhrál dva hlavní závody a především od té doby dojíždí pravidelně na bodech. V bodové tabulce jasně vede a to, co provedl v sobotu v poslední zatáčce Hungaroringu s Bedrinem, hovoří o velké převaze a přehledu. Do konce sezony zbývají již jen dva podniky a Gabriel se za normálních okolností již před posledním závodem bude korunovat mistrem. A tak jsem pod stupínkem vítězů mohl k jeho usměvavé a šťastné slečně pronést onu větu z titulku. Mimo toho se na dráze a v paddocku kolem F3 v Maďarsku dělo mnoho dalších, neméně zajímavých věcí.

Například potomek velkého básníka Olivera Götheho vyhrál nedávno v Silverstone svůj první závod F3 a z Maďarska si vezl výborných 18 bodů. V Anglii narozený „Němec“ nehovoří ani slovo německy. Nebo jsme si opět všimli, jak se jediné děvče v poli, půvabná Mnichovanka Sophia Flörsch umí prezentovat médiím…

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama