reklama

Foto Story Romana Staňka v Maďarsku: Chybka v pátek pokazila zbytek víkendu

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Výsledek kvalifikace je v moderním sportu F2 nejméně z poloviny rozhodující pro výsledky závodů. Na zatáčkovitých okruzích, jakým Hungaroring z nevysvětlitelných důvodů bohužel pořád ještě je, snad ještě z větší části…

Roman Staněk, toto jediné horké české želízko v ohni mezinárodního motorsportu, se na kvalifikační session právem těšil – vždyť zajel ve volném tréninku výborný 6. čas! Vše tedy poukazovalo na výborný víkend, pro který se týmu Trident podařilo vůz výborně nastavit.

A přeci pro Romana dopadlo Maďarsko myslitelně zle. Ve 4. kole kvalifikace udělal chybičku, auto letělo z dráhy – a bylo po všem. Ostatním mohl jen přihlížet, jak zlepšují své časy a zbyla na něj bezvýhledná 22. poslední startovní pozice. A to se přijeli do Mogyurodu podívat táta, máma a kamarádi… Čeho tento víkend mohl dosáhnout (bodů) pak předvedl nejpozději v nedělním závodě, když se probojoval kupředu až na 14. pozici.  Lze si lehce domyslet, kde by dojel, kdyby se kvalifikoval mezi top10… Jediným štěstím v této situaci snad je, že se na sebe nemusí zlobit příliš dlouho: již za několik dní může všechno vyžehlit ve Spa-Francorchamps!

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama