reklama

Jezdci F4 se na sezonu 2023 připravovali v šampionátu Spojených Emirátů

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Arabský svaz Emirates Motorsport Organization letos již posedmé vypsal své „zimní“ mistrovství Formule 4. Každý, kdo letos chce hrát v prestižním italském mistrovství rozhodující roli, se tohoto přípravného mistrovství prostě musel zúčastnit. A tak se o výsledky této mini série přetahovalo od poloviny ledna do poloviny února 45 talentů! Na Dubajském Autodromu a Kuwajtském Motor Townu šampionát hostoval dvakrát (každý víkend zahrnoval tři závody) a finále se konalo na Yas Marina Circuitu v Abu Dhabi.

Úvodní závody vyšly nejlépe Američanovi Ugo Ugochukwuovi z favorizovaného týmu Prema. Vytáhlý černoch vyhrál dvakrát v Dubaii a jednou v Kuwaitu.

Tak, jako se jeho výsledky poté začaly horšit, dostával se do popředí nováček z Finska, Tuuka Taponen. Krajan Rosberga, Häkkinena a Raikonnena z týmu Mumbai Falcons se jednou prosadil v Kuwaitu a vyhrál všechny tři závody druhého hostování v Dubai. Oběma lídrům ovšem zůstal v patách zkušený Australan James Wharton. Týmový kolega Taponena vyhrál jednou v Dubaii a v Kuwaitu, mimo to ale pilně bodoval sérií pěti druhých míst. Při finále v Yas Marině předvedl Wharton dvěma triumfy nejlepší závěr a stal se dvěma dalšími triumfy mistrem!

O vítězství v 15 závodech šampionátu se tedy rozdělili především tito tři jezdci. Mimo nich se jedinkrát dokázali prosadit pouze Angličan Arvid Lindblad a Filipíňan Zachary David. Z Čech nebo ze Slovenska do mistrovství nezasáhl nikdo – Roman Staněk tedy zůstane na okruhovém sektoru na dlouhá léta „samotným vojákem v poli“…

Výsledek šampionátu UAE-F4 2023:

1. James Wharton, Mumbai Falcons

2. Tuuka Taponen, Mumbai Falcons

3. Ugo Ugochukwu, Prema

4. Valerio Rinicella, MP

5. Arvid Lindblad, Hitech

6. Brando Badoer, Van Amersfoort

7. Keanu Al-Azhari, Yas Heat

8. Zachary David, R-ace

9. Noah Stromsted, PHM

10. Federico Rifai, Xcell 

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama