Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům Charouz Racing System se v Ázerbajdžánu dnes příliš nedařilo…

22letý Vips je na pomyslném žebříčku talentů Dr. Helmuta Marka hodně vysoko. Letos si již směl zajezdit s aktuálním vozem F1 a v průběžném hodnocení šampionátu F2 drží 5. místo. V Baku minulý rok vyhrál a i letos by tam mohl re-vitalizovat své naděje na titul mistra – a tím i nárok na postup do světa Grand Prix. V kvalifikaci byl nejrychlejší před dalšími juniory Red Bullu, Liamem Lawsonem (Carlin) a Dennisem Haugerem (Prema). Lídr celkové tabulky Felipe Drugovich (MP) zajel za Vipsovým týmovým kolegou Marcusem Armstrongem „jen“ 5. čas.

O takových výsledcích mohlo duo Charouz Racing System na zajímavé trati jen snít. Enzo Fittipaldi ztrácel na polemana rovnou sekundu, což mu vyneslo relativně beznadějnou 16. startovní pozici, jeho kolega Cem Bolukbasi byl o další sekundu pomalejší a předposlední.

Top10 dnešní kvalifikace (do sobotního sprintu vyrazí tito jezdci v obráceném pořadí):