reklama

Legenda slaví narozeniny: Fittipaldi je stále v kondici!

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Dvojnásobný mistr světa F1, držitel dvou titulů v sérii CART a v závodě Indianapolis 500 a celá řada dalších úspěchů rámuje obdivuhodnou kariéru Emersona Fitttipaldiho. Brazilský sympaťák právě dnes slaví 76 narozeniny. Kdo by však čekal dědu v papučích, nemohl by být dále od pravdy.

Příjmení Fittipaldi je synonymem pro závodění. Měli k němu blízko už jeho rodiče, jezdil jeho bratr Wilson, tatínek byl také motoristický novinář. Když bylo Emersonovi pět let, otec ho vzal na okruh v Interlagosu a malý Emerson měl jasno – budu závodníkem! Štafetu teď přebírá jeho syn Emmo, ale samozřejmě i vnuci Pietro a Enzo. První jmenovaný v roce 2017 vyhrál šampionát Formula Renault 3.5 v barvách Charouz Racing System a za stáj Haas už absolvoval dva starty v F1. Enzo si zase zapsal úspěchy v šampionátech F3 a F2, když bojoval také za český tým ze Žebráku. 

Emerson samozřejmě své vnuky podporuje, často je hostem v Praze. Nedávno také účinkoval ve filmu Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby. I v tomto snímku zazněla slavná věta „jezdíš jako Fittipaldi“, kterou Emerson slýchá nejen v České republice, ale i v jiných státech. Tento muž je zkrátka ztělesněním rychlosti, ale také profesionality a lásky k motoristickému sportu. Přejeme mu vše nejlepší nejen k dnešním narozeninám, ale ještě do dalších minimálně třicet let!

reklama

reklama
reklama
reklama