reklama

Létající Fin v Praze: Häkkinen se najedl u Pohlreicha

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Dvojnásobný mistr světa F1 si Prahu zamiloval. Nedávno se v české metropoli objevil na křtu knihy „F1 Greats“, teď ho sem přivedly „prázdninové“ povinnosti, které má k projektu Motorsport Legends. A jelikož je známým milovníkem kvalitní gastronomie, nemohl vynechat oběd v Café Imperial.

S Michaelem Schumacherem svedli na okruzích řadu parádních soubojů. Německý pilot se nikdy netajil názorem, že právě z „létajícího Fina“ má jako z jediného obavy. Mika Häkkinen vyhrál dvacet velkých den a jedenapadesátkrát vystoupal na stupně vítězů. Do České republiky jezdí často, vždyť jeho manželkou je Markéta Remešová, která je původem z Plzeňska. „Líbí se nám tady, máte krásnou zemi. Jezdíme sem na prázdniny, když dětí skončí školu,“ usmíval se finský sympaťák.

Právě v rámci prázdninových radovánek dorazil i tentokrát. Neodpustil si zastávku v Café Imperial, což je jeho oblíbená restaurace. „Výborné jídlo, vždycky naprosto perfektní,“ pochvaloval si bývalý závodník. Majitel podniku, známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, Häkinnena osobně přivítal. „Samozřejmě nás těší, že se zde Mikovi líbí. Doufám, že se k nám dorazí pokaždé, když bude v Praze,“ usmíval se Pohlreich. Což asi bude velmi často. Nakonec, Fin považuje Prahu za jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Vzácného hosta v Café Imperial si všimli i kuchaři. Häkinnen jim bez problémů podepsal plakát, Pohlreich mu na oplátku věnoval svoji knížku. Pohodovou atmosféru doplnila i Mikova manželka, která vyslovila přání podívat se do kuchyně, kde se všechny ty dobroty vytvářejí. Samozřejmě to nebyl žádný problém…

reklama

reklama
reklama
reklama