reklama

Lotus ve Spa opět na „bedně“, Fittipaldiho tentokrát zastínil Binder

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Skvěle rozehranou partii měl v sérii Formula V8 3,5 český tým Lotus. Vnuk slavného dědy Pietro Fittipaldi opět toužil po dvou vítězstvích tak, jako předešlý závodní víkend na okruhu v Silverstone. Ve Spa-Francorchamps v Belgii mu to však nevyšlo skončil v poli poražených. Lotus ale stále drží první místo v pořadí týmů.

Není každý den posvícení. O uplynulém víkendu v belgickém Spa se o tom přesvědčil i Pietro Fittipaldi. Přitom kvalifikaci zajel skvěle a do prvního závodu si zajistil pole position. Bohužel hned na startu přišly technické problémy a závod byl prakticky ztracen. Než se mladý Brazilec vůbec rozjel, zbytek startovního pole byl už dávno pryč a v cíli z toho bylo až osmé místo. Smůla se ho však nepustila ani ve druhém závodě. Šance na triumf mu zhatila zastávka v pit stopu, když vypadl motor jeho monopostu.

Ztrátu dvaceti vteřin se sice snažil dohnat, na lepší než šestou příčku to ale nestačilo. „Start jsem měl tentokrát dobrý a až do boxů všechno probíhalo tak, jak jsem si naplánoval. Nevím, co se tam stalo. Zhasl motor a já musel znova nastartovat. Každopádně ztráta pak byla příliš velká, to už dohnat nešlo,“ měl jasno Fittipaldi. O mnoho lépe si ve druhém závodě vedl jeho týmový parťák René Binder.  Rakušan skončil druhý a potvrdil tak svůj velký potenciál. „První místo bylo daleko. Něco jsem ztratil v závodě, něco v boxech. To byly rozhodující momenty.“

Česká stáj Lotus však se 110 body stále drží první místo v pořadí týmů. Mezi jezdci je Fittipaldi o bod druhý, Binder drží čtvrtou pozici. Oba budou mít šanci své postavení vylepšit už 13. a 14. května na okruhu v italské Monze.

Foto: archiv

reklama

reklama
reklama
reklama