reklama

Lotus zakončil víkend snů, Fittipaldi zase vyhrál!

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Velikonoční pondělí je sice až zítra, česká stáj Lotus už si však s malým předstihem zajistila plný košík bodů do seriálu Formule V8 3,5. Zásluhou Pietra Fittipaldiho bere z okruhu v Silverstone ze dvou závodů dvě první místa. O čem vedení týmu před pár dny tajně snilo, se tak stalo skutečností.

Vnuk dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona Fittipladiho se ukazuje jako velká posila. Lotus si jeho služby pojistil před touto sezónou a po prvním víkendu je Pietro v čele celého seriálu. V Anglii mu zdatně sekundoval i stájový kolega René Binder, který bral v sobotu páté místo a v neděli to ještě o příčku vylepšil. „Škoda, že to nevyšlo na pódium. Moc jsem chtěl, udělal jsem pro to maximum. Ale budou další závody, tentokrát to prostě nevyšlo. Je to pořád jen sport,“ nedělal si rakouský pilot těžkou hlavu. Na loni ještě parťáka Roye Nissanyho mu chybělo něco přes vteřinu. I třetí místo Argentince je však důkazem, že Lotus angažuje opravdu kvalitní jezdce.

Nejhýčkanější hvězdou je teď právem mladý Fittipladi. Celému světu jasně ukázal, že závodnické geny se dědí. Na Silverstone bude určitě dlouho vzpomínat. Přeci jen první dva závody v barvách nového zaměstnavatele a hned takový úspěch, to se nestává každý den. „Je to jako sen. Všichni odvedli perfektní práci a jsem rád, že se mi to povedlo prodat i na trati. Jestli to bude takhle šlapat dál, budeme dělat skvělé výsledky,“ zářil spokojený Fittipaldi.

Jeho radost samozřejmě sdílel i týmový manažer Bob Vavřík. „Co více si přát? Byl to úžasný víkend. Snad jen, aby se na bednu podíval i René, ale je to natolik kvalitní jezdec, že už příští závod může být nejvýše on.“ Po závodech v Anglii tedy Fittipaldi vede průběžnou klasifikaci jezdců s padesáti body, Binder je třetí se čtyřiadvaceti. Lotus je zároveň na čele v pořadí týmů.

Foto: Formule V8 3,5
reklama

reklama
reklama
reklama