reklama

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý.

Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position

Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i letos jistě je italské mistrovství Formule 4. Ke druhému podniku v Misanu u Rimini se přihlásilo 36 mladých pilotů – kdo se zde prosadí, ten tedy opravdu musí umět.

Dobrá, někdo to má možná trochu lehčí: kdo si zajistí kokpit v italském týmu Prema, ten si může být jistý špičkovým materiálem. Kvalifikace do prvního sobotního závodu to potvrdila.

Nejrychlejší byl předsezonní favorit Kimi Antonelli, před Rafaelem Camarou a Jamesem Whartonem – všichni ze jmenované squadry. Za nimi se kvalifikoval Ir Alex Dunne z týmu Ungar-Schumacher, následován čtvrtým jezdcem Premy, Charliem Wurzem, Marcusem Amandem (US) a Conradem Laursenem (opět Prema).  Osmým místem za silným Polákem Kaszparem Stukou (US) překvapila Maya Weug (Iron Dames/Prema). A talenti „velkých jmen“ z týmu Van Amersfoort? Emerson Fittipaldi junior zajel 14. čas, Brandon Badoer byl 20.

Ještě výrazněji se talenti Premy prosadili v kvalifikaci pro nedělní závod: Antonelli byl nejrychlejší před kolegy Wurzem, Whartonem, Camarou a Laursenem. Weugová byla tentokrát za Amandem sedmá, Badoer zajel 11. a Fittipaldi 15. čas.

Sobotní závod: Antonelli nakonec vytriksoval Camaru

Kimi Andrea Antonelli zažil slabý úvod sezony v Imole a proto se chtěl junior Mercedesu v Misanu jaksepatří rehabilitovat. V sobotu večer nevyrazil do prvního závodu víkendu optimálně a ztratil jednu pozici vůči Camarovi. Za nimi se seřadili Wharton, Wurz a Dunne, zatímco Fittipaldi poskočil kupředu na 9. pozici.

Následoval velký duel Brazilce Camary s Italem Antonellim o vítězství.     „Misano World Circuit Marco Simoncelli“ ale zrovna nepodporuje pokusy o předjetí a když se lídr nedpustí hrubky, má pronásledovatel sotva šanci. Antonelli vybalil všechny triky, Camara ovšem šikovně blokoval. Podařilo se až 3 kola před koncem, kdy Antonelli našel malou skulinku k předjetí – a hned ji využil. Za nimi se Dunne šikovně posunul na třetí místo před Wurze a Whartona. Weugová dojela dobrá 7. a Fittipaldi bral jako 10. první bod sezony. Druhé děvče v poli, Ruska Viktoria Blokchina (PHM) skončila 19.  

Výsledek:

1. Kimi Antonelli, Prema

2. Rafaele Camara, Prema

3. Alex Dunne, US

4. Charlie Wurz, Prema

5. James Wharton, Prema

6. Conrad Laursen, Prema

Nedělní dopolední závod: Pro Antonelliho to byla povedená kopie soboty

Pokud dvojnásobný poleman Antonelli ukázal o víkend na pobřeží Adria slabinu, pak to byly starty: zaváhal totiž i tentokrát, čehož využil Charlie Wurz. Za nimi se z prvního kola vrátili týmoví kolegové Wharton a Camara. Tentokrát Antonelli ovšem nepotřeboval tolik času, aby se vrátil na špičku pole. V Monaku žijícího Austro-Angličana Wurze předjel již ve třetím kole a pádil si poté pro další neohrožené vítězství. Piloti za ním si navzájem neublížili a dojeli v danném pořadí – možná se i proto závod kupodivu obešel bez neutralizací. Weugová (11.), Badoer (13.) a Fittipaldi (15.) tentokrát nebodovali.

Výsledek:

1. Kimi Antonelli, Prema

2. Charlie Wurz, Prema

3. James Wharton, Prema

4. Rafaele Camara, Prema

5. Marcus Amand, US

6. Conrad Laursen, Prema

Nedělní odpolední závod: Camara využil darované šance

Piloti stáje Prema okupovali v pořadí Antonelli, Camara, Wurz a Wharton první dvě startovní řady posledního závodu víkendu a bylo jasné, že se pravděpodobně opět prosadí jeden z nich. Přesto z nich byl nakonec spokojen jen jeden.

Antonelli tentokrát nezaváhal a vedl od začátku závodu. První z jezdců Premy, pro kterého závod nedopadl dle představ, byl člen Akademie Ferrari, James Wharton. Již brzy se neubránil Dunneovi a Amandovi. Tlačili se na něj i dobře naladěná Weugová s Bedrinem. Rus se prosadil a začal dotahovat Wurze, který měl problém s rychlým Dunnem.   

Na špičce měl Antonelli úvodem závěrečné třetiny uspokojující náskok před Camarou, když se po nehodě Belgičana Castra s Koreáncem Hwarangem neutralizovalo. Camara využil této darované příležitosti a po re-startu 3 kola před koncem se ve druhé zatáčce posunul na špičku. Za ním kolidovali Antonelli s Dunnem, Wurz letěl do štěrku a i Weugová s Bedrinem přišli  o bodovaná místa.

Poslední kolo se pak ani nedojelo: po zlé nehodě pěti jezdců (mezi nimi obě děvčata) středu pole závod ukončila červená vlajka. Rafael Camara vyhrál závod a zároveň se posunul na špičku šampionátu. Mistrovství pokračuje za dva týdny ve Spa.

Výsledek:

1. Rafaele Camara, Prema

2. Kimi Antonelli, Prema

3. Marcus Amand, US

4. Kaszper Sztuka, US

5. Conrad Laursen, Prema

6. Martinius Stenshorne, Van Amersfoort

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama