reklama

Německá ADAC-F4: Také v Zandvoortu udával tempo Antonelli

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Účastníci německé ADAC-F4 se asi zhrozili, když jim svitlo, že se italský tým Prema bude pravidelně účastnit i jejich šampionátu. Podnik v nizozemském Zandvoortu se stal přehlídkou červeno-bílých vozů. „Muž F4 roku“ Andrea Kimi Antonelli kraluje nejen italskému šampionátu, brutálně udával tempo i zde.  

Sobota: Antonelli neměl vážného soupeře

Kimi Antonelli stál „tradičně“ na první pole-position víkendu před kolegy Rafaelem Camarou, Jamesem Whartonem a Conradem Laursenem. Ital reagoval na startu výborně a  převzal první pozici. Další půlhodinka se proměnila v další demonstraci neobyčejného talentu juniora Mercedesu: v cíli byl Antonelli první o 5,8s před Camarou. Třetí místo ubránil Laursen před výborně naladěným Rusem Nikitou Bedrinem (PHM). Relativně nevýrazným výkonem se na 10. pozici umístil Emerson Fittipaldi junior. 

Výsledek:

1. Kimi Antonelli, Prema

2. Rafael Camara, Prema

3. Conrad Laursen, Prema

4. Nikita Bedrin, PHM

5. James Wharton, Prema

6. Taylor Barnard, PHM

Neděle, závody 2 a 3: „Kimi“ formuli 4 již odrostl

Antonelliho show pokračovala i v neděli. Pro druhý závod víkendu si opět zajistil pole-position, tentokrát před kolegy Camarou, Wurzem a Whartonem. Na startu nezaváhal a uháněl směrem dalšího triumfu. Mladého Itala nevyvedly z míry ani kolegové ve zpětném zrcátku, ani četné neutralizace, o které se většinou postarali divocí piloti týmu Jenzer. Závod skončil 4násobným triumfem stáje Prema. Zralý výkon předvedl i Emerson Fittipaldi junior. Za Bedrinem, Barnardem a Laursenem dojel dobrý osmý.

Obrácené pořadí tohoto výsledku  na startu večerního závodu znamenalo, že Fittipaldi junior směl poprvé vyrazit z pole-position. 15letý Brazilec počátečně sice dokázal držet první místo, po polovině úvodního kola ho ovšem předjel Laursen a ve druhém Taylor. Také během dalšího průběhu závodu se asi nestačil divit, o kolik jsou soupeři v tomto šampionátu silnější, než kolegové v Dánsku, kde jezdil minulý rok. Emmo jr. prostě zatím (?) neoplývá otrlostí a rychlostí mladých let svého věhlasného otce…

O vítězství jeli jiní, zvláště „hvězdný“ Antonelli pochodoval z 8. výchozí pozice kupředu. 8 kol před cílem již byl za Laursenem, Barnardem a Bedrinem čtvrtý.  O kolo později proletěl kolem Bedrina, další dvě kola potřeboval, aby pokořil druhého Barnarda. Nyní měl 5 minut na to, aby porazil i posledního zbývajícího soupeře – Laursena. Dán byl koncem závodu sice pomalejší, než ostatní za ním, dokázal ale Antonelliho a spol. šikovně blokovat a s náskokem jediné setinky slavil své první vítězství roku. Talent polemana Fittipaldiho jr. stačil nakonec jen na 10. pozici, o jediné místo před Brandem Badoerem.

Situace ve formuli 4 všeobecně: „Letos pojedeme se zcela novými vozy Tatuus-Abarth, podvádění ohledně motorů tedy bude mít konec,“ prozradil mi před prvním podnikem sezony jeden z majitelů týmů. Měl tím samozřejmě na mysli dominaci Premy. Jak se tento pán mýlil! Převaha  juniorské odnože Ferrari je letos ještě větší, než kdy jindy. Ve všech závodech v Zandvoortu byli mezi prvními šesti nejméně 4 vozy Premy. FIA by měla co nejdříve důkladněji prozkoumat techniku Italů, jinak by se mohlo stát, že ostatní stáje budou na tuto převahu reagovat odchodem z F4 a doposud plná startovní pole budou znovu patřit minulosti.

To vše ovšem nemá nijak špinit Antonelliho výkony – vždyť má i oproti svým týmovým kolegům jasně navrch. Ve formuli 4 už vlastně nemá Kimi co dokazovat,  ani čemu se přiučit – jen zde mrhá časem a talentem…

Výsledek 2. závodu:

1. Kimi Antonelli, Prema

2. Rafael Camara, Prema

3. Charlie Wurz, Prema

4. James Wharton, Prema

5. Nikita Bedrin, PHM

6. Taylor Barnard, PHM

Výsledek 3. závodu:

1. Conrad Laursen, Prema

2. Kimi Antonelli, Prema

3. Charle Wurz, Prema

4. Taylor Barnard, PHM

5. Rafael Camara, Prema

6. James Wharton, Prema

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama
reklama
reklama