reklama

Pátek v Le Castelletu: Sargeant nejrychlejší kvalifikace F2, u Charouz Racing System zklamání

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp

sdílejte tento článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Páteční kvalifikace šampionátu FIA F2 vynesla pole-position pro nedělní závod v rámci velké ceny Francie v Le Castelletu Loganovi Sargeantovi z týmu Carlin. Vozy české stáje Charouz Racing System provázely technické defekty. Enzo Fittipaldi vyrazí do obou závodů víkendu ze 14., Cem Bölükbasi z 22. startovní pozice.

Dopolední volný trénink: Vips vykročil do víkendu nejlépe

Až na stáj Van Amersfoort, kde Němec Beckmann nahradil Brita Hughese, nastoupilo pole FIA Formule 2 oproti poslednímu mítingu ve Spielbergu beze změn. Na trati, kterou nechal v kopcích nad Toulonem začátkem 70. let vybudovat aperitivový magnát Paul Ricard a která se jaksi stala první předlohou všech sterilních autodromů dnešních časů, se dopoledne představil nejlépe Juri Vips. Estonec předvedl, že dokáže být i bez podpory Red Bullu ze všech nejrychlejší. Jeho Hitech-Dallara projela okruhem  o desetinku rychleji, než Japonec Iwasa (DAMS) a o dvě lépe, než domácí Pourchaire (ART). Enzo Fittipaldi potvrdil svou dobrou formu 10. časem o 0,6s za Vipsem, druhý Charouzův jezdec Cem Bölükbasi pouze uzavíral pole trénujících.

Večerní kvalifikace:

O nedělní postavení na startu se jelo až v půl sedmé večer, ovšem za ideálních podmínek. Dráha, která odostřením esíčka po startu, rozkouskováním rovinky Mistral a tím i znedodnocením kdysi obávané zatáčky Signes v posledních letech ztratila všechna svá neuralgická místa, sedla při první sérii ostrých pokusů nejlépe Loganovi Sargeantovi (Carlin). Američanova křivka formy se po úspěších v Silverstone a Spielbergu prostě nachází hodně nahoře. Druhý čas zajel opět silný Iwasa a třetí Pourchaire. Z pohledu Charouz Racing Systemu byl Fittipaldiho 7. čas jistě příjemným výsledkem, za to Bölükbasi zatím nedokázal zajet jediné měřené kolo.

Hned úvodem rozhodující fáze session ovšem opustila Štěstěna i Fittipaldiho. Právě když se ostatní vydali k rozhodujícímu úderu na trať, zůstal jeho vůz tiše stát v boxech. Brazilec tedy musel bez možnosti obrany přihlížet, jak se propadává pořadím. Na špičce znovu vládl rozjetý Sargeant: ve svém posledním kole odsunul Iwasu, Vestiho a Drugoviche za sebe a znovu tak vyzvedl, že je současně největším Drugovichovým rivalem v boji o titul. Na druhého Japonce měl náskok pouhých 6 tisícin…

Bezbranný Fittipladi musí vzít zavděk 14. startovní pozici. Bölükbasiho vůz Charouzovy mechanici koncem kvalifikace přeci jen opravili, Turek s ním ovšem narychlo a bez průpravy nemohl zajet lépe, než na poslední místo.

Sobotní sprint odstartuje v 18:00h a z pole-position tuto partii rozehraje 10. dnešní kvalifikace, Jehan Daruvala (Prema).

Výsledek kvalifikace F2 ve Francii:

1. Logan Sargeant, Carlin                                  1:43,871s

2. Ayumu Iwasa, DAMS                                   1:43,877s

3. Frederik Vesti, ART                                      1:43,900s

4. Felipe Drugovich, MP                                    1:44,031s

5. Jack Doohan, Virtuosi                                    1:44,034s

6. Theo Pourchaire, ART                                   1:44,161s

7. Juri Vips, Hitech                                            1:44,308s

8. Marcus Armstrong, Hitech                            1:44,377s

14. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System     1:45,035s

22. Cem Bölükbasi, Charouz Racing System  1:45,773s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama
reklama
reklama