reklama

Slavné příjmení Fittipaldi? Ze světa motorů rozhodně nemizí

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

sdílejte tento článek

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
WhatsApp

Pamětníci, a to nejen milovníci rychlých vozů, si jistě vzpomenou na legendárního Emersona Fittipaldiho, který v letech 1972 a 1974 vyhrál seriál formule 1. Slavné příjmení přitom z okruhů nezmizelo, právě naopak. Jeho dva vnuci jdou stále v jeho stopách stejně, jako jeho nejmladší syn.

V tomto případě dokonale platí, že jablko nepadá daleko od stromu. Pietro Fittipaldi i jeho bratr Enzo mají závodění v krvi. Aby také ne, když mají podporu v jednom z nejlepších jezdců formule 1 všech dob! „Dědeček byl vždcky mým vzorem, vzhlížel jsem k němu a toužil jsem být jako on,“ usmívá se dnes Pietro, který válí v barvách českého týmu Lotus v seriálu Formula V8 3.5. Tři podniky do konce sezóny je na druhém místě jen pět bodů zpět za vedoucím Isaakyanem. Takže myšlenky na celkový trium jsou stále reálné, což by bylo nejen pro něj, ale samozřejmě i pro celou stáj obrovským úspěchem.

Ani jeho bratr Enzo si však letos nevede špatně. Boreček, který byl v roce 2016 jedním z pěti jezdců, který dostal pozvánku do akademie řidičů Ferrari, roste ve velkého závodníka. Sezónu začal v barvách Prema Powerteamu v italsko-německém šampionátu F4, ale zřejmě se tam dlouho nezdrží a jeho kroky povedou do vyšší „ligy“. Svědčí o tom i fakt, že právě dnes vyhrál na německém Nürburgringu mezi nováčky. Uvidíme, třeba se jednou bratři sejdou v nejprestižnějím seriálu formule 1 a poperou se o vítězství, jako jejich dedeček. Ale to stále ještě není všechno. Závodit už totiž začal i nejmladší syn „velkého“ Emersona. Desetiletý Emo, který je vlastně strýcem Pietra a Enza, jezdí na motokárách a dokonce závodil na české značce Praga.

reklama

reklama
reklama
reklama